Maltacamp 2011 - Itálie

Maltacamp v Itálii je spojený se směsicí pocitů. Samotný maltacamp byl super, ale bohužel mi týden po něm tragicky zemřel švagr, takže při vzpomínce na Itálii se vybaví i toto. 

K samotnému maltacampu. Ten probíhal na severovýchodě Itálie v turistickém resortu Lignano Sabbiadoro. Náš hotel byl umístěn mimo hlavní turtistické cesty - z bezpečnostních důvodů. Vždy se maltacamp koná v místě, které lze zcela uzavřít a bezpečnostně zajistit. Tento maltacamp byl uzavřen ještě z jednoho důvodu. Jedno odpoledne nás organizátoři vytáhli před hotel a snažili se zabavit. Najednou se ozvaly majáčky italské policie a před hotel najelo 15 sportovních vozů značky FERRARI. Nejen, že jsme si do nich mohli sednou, ale jejich majitelé nás povozili po areálu v režimu "těžké nohy na plynu", takže nejedno děvče odzkoušelo své hlasivky :-)

Mezi další perličky patří návštěva Benátek a prohlédnutí místních památek. I přesto, že Benátky nejsou stavěné pro vozíčkáře, dokázaly ustát "nájezd" 150 vozíků se ctí. Moc se mi v Benátkách líbilo a hned bych se tam vrátil. Další výlet byl do města Padova, kde jsme měli zázemí v kasárnách italské armády, takže jsme se nemuseli bát o věci, byly dobře střeženy.

Hodně mě udivily tyto tramvaje. V něktrých ulicích jezdí na troleje a někde zase berou energii z kolejí. Mrzí mě, že jsme neměli čas se s ní svést.

Nikdo mi nehce věřit, že jsme měli každý den těstoviny, ale nikdy se neopakovaly. Nejen, že Italové umí stovky druhů těstovin, ale taky umí ještě víc omáček.