Autoškola

V létě 2016 jsem se rozhodl si zkusit udělat řidičský průkaz v Autoškole Peml v Přelouči, která se specializuje na řidiče se zvláštními potřebami na úpravu. Moje postižení bylo pro autoškolu výzva, jak udělat úpravu, skrz kterou budu moct řídit vůz. Přesto několik zkušených mužů dalo hlavy dohromady a úpravu vymysleli. Dodnes nechápu, jak na to přišli, ale úprava fungovala a já díky nim udělal závěrečnou jízdu a nyní se připravuje instalace do mého auta.
 
 
Díky tomu, že mám otočená chodidla, tak se vymyslelo, že v místě, kde bývá achylovka, budu přidávat plyn. Brzda se vyřešila tak, že ta samá noha, když zvedne koleno nahoru, tak brdí. Díky tomu mohu jednou nohou přidat plyn a zároveň stát na brzdě.
 
 
Díky znalosti předpisů z běžného pohybu jsem měl tuto kapitolu autoškoly jednoduší a mohl jsem se tak více soustředit na jízdy (na teorii jsem potřeboval minimum času při přípravě doma). Jízdy probíhaly každý den po dobu 14ti dnů. Ráno jsem přijel do Přelouče vlakem a od nádraží jsem již jel svou jízdu, která trvalal okolo 2 hodin. Ta končila před autoškolou, kde probíhaly 3 hodiny teorie.